Sizi Arayalım
SİZİ ARAYALIM

YÜZYÜZE EĞİTİM PROGRAMLARI

FLAT

Yaşar Üniversitesi’nin öğrencilerine uyguladığı hazırlık atlama sınavına yönelik eğitim programıdır. Öğretmenlerimiz, FLAT sınav örnekleri üzerinden yürüttükleri çalışmalarla öğrencilerine bir yıl kazandırmayı hedefler. Bu programda geçmiş yıllarda sorulmuş ESSAY, konuşma sınavı konuları ve diğer sorulardan aktif bir şekilde yararlanılır.

Post-Exam

FLAT sınavını geçmiş öğrencilerin artık ingilizce dil becerilerini akademik düzeye taşımasını hedefleyen ve bölüme geçtikten sonra sorumlu tutulacakları akademik SOFL1 ve SOFL2 derslerinin içeriğiyle uyumludur. Ayrıca bu program  IELTS ve TOEFL gibi uluslararası sınavların ön hazırlığı olacak şekilde tasarlanmış bir programdır.

Academic

Bu programda öğrenci uluslararası geçerliliği olan sınavlara (IELTS , TOEFL , GRE , SAT ) hazırlanır. Uzun yıllar boyunca bu sınavlara yönelik akademik eğitim vermiş olan kadromuz, siz değerli öğrencilerimize yurtdışında okumak, yüksek lisans ya da master yapmak gibi hedeflerinize ulaşmanızda yardımcı olmayı amaçlar.

UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMI NEDİR?

Bir uzaktan eğitim yöntemi olan e-Öğrenme , eğitim içeriklerinin internet üzerinden sesli ve görüntülü, eş zamanlı bir şekilde aktarılmasıdır.

Neden Uzaktan Eğitim ?

Uzaktan öğrenme platformu; öğretmen ve öğrenci fiziksel olarak farklı mekanlardayken eş zamanlı olarak etkileşimin gerçekleşmesine olanak tanır. Sanıldığının tam aksine öğrenci öğretmenle sesli ve görüntülü bir şekilde etkileşim halinde olduğundan dersin akışı ve bilgi edinme süreçlerinde herhangi bir aksama veya eksiklik yaşanmaz. E-öğrenme’nin en önemli avantajı zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde gerçekleşmesidir. Yani öğrenci işlenen bir dersin kaydını daha sonra da izleyebilir ve o dersin telafisi gerçekleşmiş olur. Bir diğer avantajı ise ulaşım sorunu olmadan istenilen yerde ve zamanda çalışılabilir, video izlenebilir ve alıştırmalar yapılabilir. Tüm bu avantajların yanı sıra e-öğrenme yüz yüze programlarla kıyaslandığında maddi açıdan daha avantajlıdır.

Örnek Dersler